Батьківщина цього екзотичного для нас рослини - Центральна і Південна Америка. У тих краях воно росте як епіфіт, тобто починає розвивати свою кореневу систему не на землі, а на корі дерев, як правило, відмираючих. А воду воно отримує з вологого повітря.
В даний час відомо більше ста видів цієї рослини. У кімнатних умовах найчастіше містять Гузмания язичкових і сорт мінор рондо. Вони досить невибагливі, а за зовнішнім виглядом не поступаються своїм побратимам.
Зовні гузмания - це великий вічнозелений пучок трав'янистих довгих листя, яскраве гарне предцветіе і квітка. В диких умовах висота рослини досягає 75 см, а ось в будинках воно рідко виростає вище 40 см - позначається недолік вологості, обмеженість кореневої системи і мало сонячного світла. Квітки зазвичай бувають яскраво-червоних, бордових, коричневих і рожевих відтінків, що створює контраст із зеленим листям.
І хоча спочатку здається, що гузмания - це примхлива, примхлива рослина, якому некомфортно в наших кліматичних умовах, на самому ділі це міф. Як показує практика, воно не вимагає від господаря особливих витрат часу і зусиль, достатньо лише дотримуватися кількох простих умов.
Як правильно поливати Гузмания
Оскільки гузмания - бромелієвими рослина, поливають його в такий спосіб:
Вода в помірній кількості заливається в розетку, а залишки, що не вбралися в перші хвилини, зливаються;
Грунт можна поливати тільки при посушливій погоді і високій температурі повітря. Альтернатива цьому - залишати трохи води в піддоні;
Полив здійснюється щодня або через день влітку, а взимку його можна обмежити до 1-2 разів на тиждень;
Гузмания не терпить рясного поливу, краще трохи пересушити грунт, ніж дати воді застоятися в розетці на довгий час;
Рослина потрібно щодня обприскувати чистою водою з пульверизатора;
Для поливу використовується трохи тепла м'яка вода, яка відстояла протягом мінімум 2 доби;
Іноді Гузмания можна протирати вологою губкою, щоб зняти з неї пил і шкідників.
Як бачите, полив Гузмания - це справа нескладна, але в цьому випадку перестаратися - значить пошкодити рослину або зовсім занапастити його.